وزیر نفت با سفر به استان البرز و حضور در شهرستان فردیس در روز یک­شنبه ۱۳ مهرماه، از صنایع گروه مپنا بازدید نمود. در این بازدید، بیژن زنگنه با همراهی عزیزالله شهبازی استاندار البرز و عباس علی آبادی مدیر عامل گروه صنعتی مپنا از بخش‌های مختلف صنایع گروه مپنا از جمله شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، پره توربین مپنا (پرتو)، برق و کنترل مپنا (مکو ) و شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور (پارس) دیدن کردند و در جریان فعالیت‌های تولیدی این گروه بزرگ قرار گرفتند.

در این بین وزیر نفت از نزدیک با دستاوردهای مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت­ ها در شرکت مکو آشنا شدند. ایشان پس از بررسی شارژرهای متنوع خودرو برقیِ ساخته شده در این مرکز و آگاهی از وجود زیرساختی گسترده و یکپارچه برای مدیریت ایستگاه­ ها، آینده­ ی روشنی را در این حوزه برای کشور متصور شدند. شارژرهای خودرو برقی مپنا از تمامی استانداردهای بین ­المللی شارژ پشتیبانی می ­کنند و مناسب خودروهای آسیایی و اروپایی می­ باشند. به علاوه ایشان نمونه ی سیستم پیشرانه برقی این شرکت را آزمودند و از این طرح استقبال نمودند. این سیستم پیشرانه جهت تبدیل خودروهای بنزینی موجود در بازار به خوروهای برقی و دو توان طراحی و پیاده سازی شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه آینده مپنا را روشن میبینم و امیدوارم که قله های جدیدی در بخش توسعه فناوری ملی به دست آید ، گفت: “خوشبختانه پیشرفت های بزرگی در مپنا اتفاق افتاده و در این شرایط همه ی کارگاه های آن فعال است و با ظرفیت خوبی کار می کنند. موضوع مهمتر در مجموعه مپنا علاوه بر مقدار تولید، این است که یکی از نماد های شاخص فناوری ملی جمهوری اسلامی ایران است و اگر بخواهیم یکی از دستاوردهای ملی خود را بیان کنیم قطعا نمی توانیم از این مجموعه صرفنظر کنیم.”

بازدید وزیر نفت از صنایع گروه مپنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *