سفر وزیر برق سوریه به ایران با بازدید از اولین جایگاه شارژ خودرو برقی کشور همراه بود. در این بازدید «محمد زهیر خربوطلی» وزیر برق سوریه به همراه «عباس علی آبادی» مدیر عامل گروه مپنا از جایگاه شارژ خودرو و موتور سیکلت برقی مپنا دیدن کردند. هدف از این بازدید گسترش تکنولوژی خودرو برقی و شارژرها و تعاملات علمی به سوریه بود.

در ابتدا مدیر عامل گروه مپنا مهمترین اصل در برقی­ سازی را منافع اقتصادی برشمرد و افزود در ایران و سوریه که در فشار اقتصادی هستند این بحث اهمیت ویژه ای دارد و اگر بتوانیم در حمل و نقل برقی گسترش قابل توجهی داشته باشیم به منافع حائز اهمیتی دست پیدا خواهیم کرد.

دکتر علی آبادی در ادامه به معرفی شارژرها پرداخت و از شارژر دیواری و سریع خودرو و شارژرهای موتورسیکلت که در حال شارژ خودروهای هیبریدی و برقی بودند دیدن نمودند و با نحوه استفاده، قدرت و زمان شارژ خودرو توسط شارژرها آشنا شدند.

در ادامه مدیرعامل گروه مپنا خودروی برقی پیکاپ که توانایی حرکت هر دو محور جلو و عقب را داراست و مناسب مسیر های با شیب بالا می­ باشد را معرفی نمود که پیشرانه برقی و طراحی آن کاملا بومی بوده و توسط مرکز توسعه خودروبرقی و زیرساخت های گروه مپنا طراحی و تولید گردیده است.

همچنین وزیر برق سوریه با خودروی دو توان پژو که تکامل برقی سازی و هیبریدی شدن آن توسط مرکز توسعه خودروبرقی و زیرساخت های گروه مپنا انجام شده است آشنا شد و تکنولوژی، قدرت و شتاب هر دو خودروی برقی و هیبریدی به ایشان معرفی گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *