پس از بازدید وزیر نفت جناب آقای دکتر بیژن زنگنه، گروه مپنا در روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه میزبان جناب آقای دکتر جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه نفت این وزرتخانه بود. دکتر جعفر توفیقی با هیئت همراهی از بخش های مختلف گروه مپنا از جمله شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، پره توربین مپنا (پرتو)، برق و کنترل مپنا (مکو) و شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور (پارس) بازدید به عمل آوردند.
در بازدید از شرکت مکو، دکتر عباس علی‌آبادی مدیر عامل گروه مپنا ضمن معرفی مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت ها، زمینه های فعالیت این مرکز و ظرفیت های بالای آن را جهت رشد و توسعه این تکنولوژی در کشور برشمرد.

مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت ها در سال ۱۳۹۶ در شرکت مکو با هدف تولید انواع شارژر وسایل نقلیه برقی و ایجاد ساختاری یکپارچه جهت مدیریت تمامی ایستگاه های شارژ کشور تاسیس شد. در حال حاضر این مرکز با افتخار انواع محصولات شارژر وسایل نقلیه برقی خود را معرفی و به بازار عرضه می دارد.

همچنین در این مرکز فعالیت های گسترده ای جهت ایجاد امکان تبدیل خودروهای بنزینی موجود در بازار به خودروهای برقی در حال انجام می باشد، که ثمره این تلاش ها رونمایی از دو سیستم پیشرانه برقی است. قابل توجه است که تبدیل خودروهای بنزینی به برقی با توجه به عدم تغییر سیستم انتقال قدرت خودرو مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.
دکتر توفیقی، رئیس پژوهشگاه به توانمندی های گروه مپنا اشاره کرد و گفت: ما در این مجموعه شاهد نمادی از خودباوری و اعتماد به توانمندی داخل بودیم و بسیار خوشحالیم که در این شرکت بزرگ به جوانانی که از دانشگاه‌های داخلی فارغ‌التحصیل شده‌اند فرصت داده شده است که بتوانند فناوری‌های سطح بالایی را خلق نمایند.
وی ادامه داد: در گذشته دستیابی به تکنولوژی از مسیر مهندسی معکوس قابل انجام بود ولی امروزه در مپنا شاهد هستیم که بسیاری از دستاورد‌ها در مقیاس‌های مختلف به صورت بومی انجام می‌شود و این شرکت قادر به رقابت با بسیاری از رقبای بین‌المللی خود می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *