در راستای تقویت تعاملات علمی و فناورانه و ارتقا سیستم حمل و نقل با تمرکز بر برقی­ سازی وسایل نقلیه عمومی و شخصی در کشور تفاهم­ نامه بین ستاد توسعه فناوری­ های حوزه فضایی، به نمایندگی دکتر منوچهر منطقی و شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) به نمایندگی دکتر محمد حسین رفان منعقد گردید.

این تفاهم­ نامه با موضوع حمایت از تعاملات علمی و فناورانه حوزه­ ی حمل و نقل پیشرفته و توسعه­ ی زیرساخت­ های مرتبط با آن، با مأموریت جذب، ساماندهی، مدیریت و هم­ افزایی شتاب­ دهنده­ ها، استارت آپ­ ها و موارد مشابه و مبتنی بر بهره­ گیری از منابع انرژی الکتریکی تدوین شده است. اهداف این تفاهم نامه شامل طراحی، ساخت و تجاری­ سازی وسایل نقلیه برقی اعم از دوچرخه، موتور سیکلت، خودرو، وسایل نقلیه پیشرفته بدون سرنشین با کاربری شهری و همچنین زیر ساخت وسیله نقلیه از جمله ایستگاه شارژ است.

در سال ۱۳۹۶ گروه مپنا به منظور توسعه حمل و نقل برقی یک مرکز با عنوان توسعه خودرو برقی و زیرساخت­ ها با تمرکز بر توسعه زیر ساخت ­های شارژ و پیشرانه­ های برقی در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) تاسیس نمود. این مرکز علاوه بر ارائه راه­ حل­ های جامع در جهت ایجاد زیرساخت­ های شارژ خودروهای برقی در کشور، به ارائه سیستم­ های پیشرانه خودروهای برقی و زیرسیستم­ های بومی­ سازی شده آن­ها می­ پردازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *