افتتاح اولين مرکز جامع توسعه خودرو برقي در ايران

اولین مرکز جامع توسعه خودرو برقی در ایران در گروه مپنا و در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) در تاریخ ۹۸/۰۳/۰۵ توسط دکتر ستاری، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. ایشان ضمن افتتاحیه، بازدیدی از دستاوردهای مپنا در حوزه حمل و نقل برقی به عمل آوردند.

لازم بذکر است مرکز توسعه خودرو برقی و زیر ساخت های مپنا اولین مرکز تخصصی خودور برقی در ایران است که با زیربنای حدود ۸۰۰ متر احداث شده و مجهز به یک آزمایشگاه تخصصی حوزه شارژرهای وسایل نقلیه برقی است که انواع امکانات تحقیق و توسعه، تولید و تست در این آزمایشگاه برای توسعه زیر ساخت های شارژ در اماکن شهری و مسکونی فراهم شده است.

همچنین این مرکز دارای یک کارگاه تخصصی حوزه خودروهای برقی به منظور کارهای تحقیق و توسعه در حوزه خودرو و اتوبوس برقی است و از جمله اهدافی که این مرکز دنبال می کند توسعه و ساخت زیر سیستم های خودرو و اتوبوس برقی است.

دفتر طراحی و مهندسی این مجموعه متشکل از متخصصین حوزه های برق، الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر است. گروه مپنا در تلاش است به سرعت در حوزه های برقی سازی شهرهای صنعتی ورود جدی داشته باشد.

افتتاح اولین مرکز جامع توسعه خودرو برقی در ایرانافتتاح اولین مرکز جامع توسعه خودرو برقی در ایرانافتتاح اولین مرکز جامع توسعه خودرو برقی در ایران

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *