ایستگاه شارژ خودروی برقی

 

در پی افتتاح نخستین ایستگاه شارژر خودروهای برقی در ایران، ایستگاه شارژ خودروهای برقی برج میلاد تهران به مجموع ایستگاه‌های گروه european پروتکل شارژ چادمو افزوده شد.

شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، تنها عضو اصلی خاورمیانه پروتکل شارژ چادمو بوده و توانسته است علاوه بر توسعه محصولات شارژر، نخستین ایستگاه شارژ خودرو برقی را در ایران احداث و بهره‌برداری کند.

بر اساس برنامه، ایستگاه شارژ خودروهای برقی برج میلاد، به زودی به نقشه‌های شارژینگ شبکه‌های شارژ خودرو برقی دیگری در دنیا مانند ZapMap  و plugshareنیز خواهد پیوست.

شایان ذکر است، برای عضویت در نقشه ایستگاه‌های گروه european پروتکل شارژ چادمو، لازم است استاندارد شارژ، مورد تأیید چادمو قرار گیرد و عملیاتی بودن این ایستگاه از طریق اسناد اثبات شود، از سویی لازم است سرویس‌های کاربری برای کاربران سراسر دنیا تحت استاندارد چادمو فراهم باشد. به عنوان مثال، همه فرآیندهای نرم‌افزاری و سرویس استفاده هر خودرو از هر کشوری در دنیا از این ایستگاه باید فراهم باشد. از طریق این نقشه‌های جهانی، اطلاعات اپراتورهای ایستگاه شارژ، امکانات رزرو ایستگاه، پرداخت آنلاین و … کنترل می‌شود و این نقشه‌ها از اپلیکیشن‌های کاربری پیشرفته‌ای بهره می‌برند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *